תכנון קונסטרוקטיבי

התחום שבמסגרתו מחזקים את המבנה נקרא תכנון קונסטרוקטיבי. אם במהלך התכנון האדריכלי מתבצע התכנון של המבנה בפועל, כפי שעליו להיראות, התכנון הקונסטרוקטיבי נועד לחזק את המבנה ולמנוע את קריסתו. במסגרת תכנון זה פועלים אדריכל, מהנדס קונסטרוקטור ואנשי שטח כדי לתחזק את המבנים באמצעות בניית מקלטים או מעליות, או באמצעות ביצוע תחזוקת המבנים. לעתים יש צורך להרוס את הבניין הישן ולבנות אותו מחדש.

תכנון קונסטרוקטיבי – מה יכול לפגוע במבנה

תכנון קונסטרוקטיבי מקצועיאנחנו אוהבים לחשוב על הבית כמקום בטוח, אך יש דברים רבים שיכולים לפגוע בבניין ועקב זאת גם לפגוע בבטיחותנו. אלה כמה דוגמאות לגורמים אלה:

  • פגעי מזג האוויר – אמנם בישראל בדרך כלל אין תנאי קור קיצוניים כמו בארצות אירופה, בקנדה או ברוסיה, ומרבית האזורים בישראל אינם מושלגים בתקופת החורף, בנייני האבן עדיין יכולים להיפגע עקב סופות חזקות וגשמים עזים. סדקים הנוצרים בבניינים מדי פעם עלולים לפגוע בחוזקם ובמקרים מסוימים אף לגרום לקריסתם.
  • רעידת אדמה – תכנון קונסטרוקטיבי נועד להגן על המבנים במקרים של רעידת אדמה חזקה. אמנם בישראל רעידות אדמה אינן נפוצות כמו ביפן או במקסיקו, אך בכל 100 שנה בקירוב מתרחשת רעידת אדמה חזקה גם בישראל. כדי להתכונן לרעידת האדמה, מבצעים בישראל חיזוק מבנים.
  • פגיעת טיל – בעת מלחמות נאלצים לעתים המבנים לספוג פגיעה של טילים. בזכות התכנון הקונסטרוקטיבי ניתן לחזק את המבנה ולדאוג לכך שהוא לא יקרוס גם במקרה של פגיעה חזקה, כאשר לאחריה יהיה צורך לשפץ את המבנה.
  • מבנה שיעמוד בתוספת – לעתים מעוניינים הדיירים הפרטיים להוסיף חדר או מרפסת לבית. במקרה זה חשוב לוודא כי השלד של המבנה יוכל לעמוד בעומס.

לשם כך, מומלץ להעזר בייעוץ ותכנון קונסטרוקציה על מנת להימנע ממפגעים במבנה. 

עואד הנדסה לתכנן את הבנייה לפרטים

חברת עואד הנדסה היא חברה מנוסה לתכנון ולבנייה. הצוות המקצועי שלה מוכן לעזור לכם בכל עת כדי לתכנן עבורכם את מבנה שאותו דמיינתם לנגד רוחכם כבר זמן רב. אצל עואד הנדסה תקבלו מגוון רחב של שירותים מטובי המקצוענים, אשר לכולם יש השכלה אקדמית בתחום. מבין השירותים המוצעים ניתן למנות שירותי תכנון קונסטרוקטיבי, תכנון אדריכלי, ייעוץ נגישות – במטרה להתאים את המבנה גם לבעלי מוגבלויות וייעוץ בטיחות המיועד לשמור על בטיחותם של העובדים והאזרחים מן השורה הנכנסים אל הבניין.

חזרה למעלה

השאירו פרטים

    קידום בגוגל קידום בגוגל