ממונה בטיחות

ממונה בטיחות – עואד הנדסה

שמירה על חיי האדם היא אחת המטרות הנעלות ביותר אשר לשמה אנו פועלים בכל עת. כשם שאנו דואגים לשמור על הביטחון הפרטי שלנו, עלינו לדאוג גם לאחרים. וזוהי גם עבודתו של ממונה הבטיחות בעבודה. ממונה בטיחות הוא אדם האחראי על שמירה של כל כללי הבטיחות של העובדים במפעל, באתר בנייה או בכל מקום עבודה אחר. עליו לוודא כי המקום שבו עובדים הפועלים עומד בתקן הרלוונטי.

תפקידיו המשמעותיים של מומנה בטיחות

עובד תחת ממונה בטיחותלממונה הבטיחות תפקידים שונים ומגוונים. אלה רק חלק מבין התפקידים העיקריים:

  • בניית תכנית עבודה – הממונה צריך לבנות תכנית בטיחות אשר לפיה יפעלו העובדים, בהתאם למקום העבודה. עליו לבחון היטב את מקום העבודה, לבדוק אילו גורמים יכולים לערער את הביטחון של העובד וליישם תכנית זו. כך, תכנית עבודה באתר בנייה תהיה שונה מתכנית העבודה במפעל לייצור מתכות.
  • לאתר מפגע ספציפי – ישנם מפגעים בולטים אשר עלולים לסכן את חיי העובדים. אלה יכולים להיות חוטי חשמל היוצאים ממקומם או ארון חשמל פתוח במקום גלוי שבו עוברים מאות עובדים מדי יום ביומו. ממונה בטיחות צריך להתריע בפני המפגע ולדאוג לסילוקו.
  • מעקב תמידי – ממונה הבטיחות אחראי על ביצוע מעקב תקופתי אחר איכות הציוד וכלי העבודה המשמשים את העובדים. כמו כן, עליו לוודא כי צוות העובדים והמנהלים ממלאים אחר כל הוראות הבטיחות הרלוונטיות למקום עבודתם.
  • לפקד על ההדרכה – הממונה צריך לדאוג לתדרך את העובדים מעת לעת כדי לוודא כי הם מודעים לכל הכללים שנועדו לשמור על בטיחותם במהלך העבודה. משום כך, על הממונה להרכיב הדרכות ולשלוח מדריכים מטעמו כדי שיוכלו להנחות את העובדים.

עואד הנדסה – המקום לבטיחות העובדים

בעת הקמת מבנה אנו רוצים לוודא כי הכול פועל בהתאם לכללי הבטיחות והתקנים. חברת עואד הנדסה היא חברה העוסקת בתכנון מבנים, והיא מספקת גם שירותי ממונה בטיחות. כך שבתחילת העבודות אפשר להיות סמוכים ובטוחים כי העובדים מצויים בידיים טובות וכי הם פועלים לפי כל כללי הבטיחות האפשריים. החברה פועלת בראשותו של מהנדס המבנים מחמוד עואד, אשר לו שלושה תארים בתחום הבניין: מוסמך בארכיטקטורה מטעם הטכניון, מוסמך מדעים בהנדסה אזרחית ומגיסטר מטעם אוניברסיטת בן גוריון בהנדסת בטיחות.

חזרה למעלה

השאירו פרטים

    קידום בגוגל קידום בגוגל