מורשה נגישות

אנחנו מבחינים מדי פעם במשטחים חלקים למעבר עגלות וכסאות גלגלים לצד המדרגות הרגילות או מעליות גדולות במקומות כמו בתי חולים או משרדים ממשלתיים. צורת בנייה זו מתאפשרת בזכות מורשה נגישות. זהו למעשה איש מקצוע האחראי על אישורי צורת הבנייה שנועדה להיות נגישה עבור כל אדם או בשמו הנוסף- יועץ נגישות. כך, שגם בעלי מוגבלויות יוכלו לנוע בחופשיות במרחב, באופן עצמאי ובטיחותי וללא תלות באחרים.

דברים שכדאי לדעת על מורשה נגישות

מעוניינים לפנות למורשה נגישות מקצועי אך לא יודעים היכן לחפש אותו? אלה כמה דברים חיוניים שמומלץ לדעת על אדם העוסק בתחום זה:

  • מורשה בעלמורשה נגישות עם עט חפירה השכלה – מורשה הנגישות הוא אדם בעל השכלה. על פי חוק, מורשה הנגישות יכול להיות אחד מבעלי המקצוע הבאים: מהנדס, הנדסאי, אדריכל, בעל מקצוע אחר שיש לו אישור לעסוק בתחום (אחים ואחיות, מרפאים בעיסוק, פיזיותרפיסטים, קלינאי תקשורת,, סוציולוגים ועוד), איש מקצוע שיש לו תואר שני או אדם שיש לו תואר אקדמי ממוסד מוכר בארץ או בחול בתחום הנגישות לבעלי מוגבלויות.
  • היקף שירותים רחב – מורשה הנגישות אינו מתעסק רק בתכנון המבנים ובהשגת האישורים הרלוונטיים, אלא גם בהפצת המידע בקרב הלקוחות באופן נגיש ורגיש. כמו כן, על מורשה נגישות לבצע פעולות כמו תכנון אדריכלי, התאמה מבחינת עיצוב הפנים של המבנה וביצוע התאמות במבנים ציבוריים שונים.
  • הדרכות – מורשה הנגישות מבצע גם הדרכות למנהלים ולעובדים לגבי חשיבותם של מבנים נגישים לבעלי מוגבלויות, וכן הדרכות לבעלי עסקים המעוניינים לשלב עובדים בעלי מוגבלויות וזקוקים לתנאים מיוחדים ונגישים לכך.
  • לבחור את האדם הנכון – כאשר אתם בוחרים במורשה נגישות, חשוב לוודא כי יש בידו את האישור המיוחד לעסוק בתחום, הוא בעל השכלה רלוונטית ויכול לספק לכם מענה מקצועי ושירות אדיב.

עואד הנדסה – להתאים את המבנה לכולם

לחברת עואד הנדסה ניסיון רב שנים בתכנון ובבניית בניינים, ובהתאמת בניינים אלה לכל אנשי האוכלוסייה. צוות העובדים מתייעץ באופן תכוף עם מורשה נגישות כדי לבנות מבנה נגיש ונוח לבעלי המוגבלויות ולאפשר להם להתנייד באופן עצמאי. מעבר לכך, אצל עואד הנדסה תמצאו עובדים מקצועיים בעלי תארים אקדמיים, וכן מגוון רחב של שירותים הכוללים יועץ נגישות, יועץ בטיחות, תכנון קונסטרוקציה או תכנון בנייה.

חזרה למעלה

השאירו פרטים

    קידום בגוגל קידום בגוגל