מהנדס קונסטרוקטור

ענף הבנייה ועיצובו הוא ענף מתקדם העובד ללא הפסקה בשנים האחרונות – ולא נראה כי יפסיק בתקופה הקרובה. מהנדס קונסטרוקטור מתמחה בתחזוקת מבנים ומניעת קריסתם, ובהתאם, התפקיד שלו נחוץ לאורכו של תהליך הבנייה. במילים אחרות, כשם שאדריכלים נדרשים לתכנן את המבנה, תפקידו של המהנדס הקונסטרוקטור הוא לוודא כי הוא יציב ובטוח.

 

דגשים בעבודתו של מהנדס קונסטרוקטור

עבודתו של מהנדס קונסטרוקטור היא, ללא ספק, מורכבת. לצד פגעי מזג האוויר, סכנות מלחמה או סתם בקשות של בעלי עסקים להרחבת המבנה שלהם – על איש מקצוע זה להיערך בהתאם לכל סכנה בטיחותית פוטנציאלית שייתכן ותסכן את המבנים. נסקור, כעת, בקצרה את תפקידו של הקונסטרוקטור ואילו סכנות עומדות מול עיניו.

 

  • תפקידו של מהנדס קונסטרוקטור

כדי להימנע מפגעי מזג האוויר שצוינו למעלה ומאפשרויות נוספות שיש בידן לסכן את ביטחונם של העובדים, תפקידו של מהנדס קונסטרוקטור הוא עצום לאין שיעור. למה הכוונה? משום שמהנדס מסוג זה מחזיק בידע מקצועי-הנדסי נרחב, ידע הכולל התעמקות רבה בתחומים כמו שיטות בנייה והעלויות שלה, הוא יעזור באופן משמעותי בתכנון שלד הבניין. בהתאם, ידע זה יסייע רבות גם בעמידה בדרישות הבטיחות שמציבה המדינה. בין אם מדובר במעליות, מקלטים או תחזוקת חדרים למיניהם – קונסטרוקטור יתכנן את בנייתם כך שהמבנה יהיה בטיחותי במידה המקסימלית.

 

  • פגעי מזג האוויר וחששות נוספים

אכן, ישראל איננה מדינה טרופית או חורפית במיוחד, ובהתאם, איננה סובלת מפגעי מזג אוויר כמו במדינות רבות אחרות בעולם. עם זאת, הארץ עדיים נוטה לחוות סופות חזקות למדי ואף גשמים. בהתאם לכל זאת, יכולים להיווצר סדקים ואף נזקים נוספים אשר יסכנו את חוזקו ויציבותו של המבנה. רעידות אדמה הן חלק מאיומי הטבע שיש לקחת בחשבון בעת תכנון מבנה ובנייתו, שכן השבר הסורי-אפריקאי מסכן את יציבותה של ישראל. במקביל, ישראל היא גם מדינה למודת מלחמות, ובהתאם, היא בסכנה מפני פגיעתם של טילים. כל הסיבות הללו ועוד רבות אחרות מייצגים את סוגי התמודדויות השונות שמהנדס קונסטרוקטור צריך להתמודד עמם – כדי לשמור על בטיחות המבנים.

 

תכנון מוקפד עבור מבנה בטיחותי

כדי להיערך בהתאם לכל סכנה בטיחותית שלא תבוא, אנא צרו קשר בהקדם עם עואד הנדסה!

 

מהנדס קונסטרוקטור

 

מהנדס קונסטרוקטור הינו מהנדס בניין בעל התמחות בתחום התכנון והקמה של מבנים, ובעיקר בתכנון שלד המבנה. איש המקצוע מחזיק ברשותו ידע שמאפשר לו להיות אחראי על תכניות בניה, חתימה על שרטוטים ומציאות פתרונות הנדסיים בתוכניות אדריכליות. לצד הקמת מבנים חדשים, המהנדס מוסמך לבצע שיפוצים במבנים קיימים ולחזק את יסודות המבנה. יצירת תוכנית למבנה עמיד וחזק, דורשת מהמתכנן הצבה של עמודים תומכים על פי תקינה ושימוש בחומרי גלם מתאימים לפי כל מבנה. לחברת עואד הנדסה מהנדס קונסטרוקטור מקצועי שעבר הכשרה מתאימה, ובעל ניסיון של שנים רבות בתחום.

 

איך בוחרים מהנדס קונסטרוקטור?

בגלל התפקיד הקריטי של מהנדס קונסטרוקטור בתהליך הבניה, חשוב לבחור איש מקצוע אחראי ואמין. בבואכם לבחור חשוב לשים לב לכמה דברים:

  1. שנות הוותק- חפשו איש מקצוע עם מינימום של חמש שנות ניסיון.
  2. חפשו חוות דעת מלקוחות קודמים- הם מכירים את בעל המקצוע ממקור ראשון.
  3. בקשו לראות את רישיון העבודה של הקונסטרוקטור, ובדקו שהוא בתוקף.
  4. ודאו כי קיימת הכשרה מתאימה לצרכי המבנה שלכם. הקונסטרוקציה היא תת התמחות בתחום הנדסת הבניין ולכל תעודה בתחום יש הגבלה לפי גודל הפרויקט, חשוב לדעת שאיש המקצוע שבחרתם ראשי לבצע את הפרויקט שלכם ומכיר את סדרי הגודל הרלוונטיים בעבודה.

 

שלוש ארבע ולעבודה!

אחרי שבחנתם את כל המועמדים, ובדקתם לעומק את המקצועיות שלכם, כל שנותר לכם הוא לבחור. כשאתם משקיעים את מירב המאמצים בפרויקט הבניה שלכם, אי אפשר להתפשר על האדם החשוב ביותר בפרויקט- הקונסטרוקטור. חברת עואד הנדסה מחזיקה צוות מקצועי של מהנדסים ומביאה סטנדרט בניה אמין ומקצועי כבר 40 שנה. מהנדס קונסטרוקטוב בחברתנו עובד לפי תקנים מחמירים, בעל הכשרות מקצועיות נרחבות וניסיון רב שנים.

אנו מלווים את תהליך הבניה החל מהיום הראשון, מקשיבים לצרכי הלקוחות, תוך התחשבות במגבלות כלכליות ותנאי השטח. הפרויקטים שאנו מקימים מקבלים את כל האישורים הנדרשים, ואנו עושים הכל כדי לתת ללקוח את השירות הטוב ביותר בתמורה לכספו. לפרטים נוספים ולקבלת הצעות מחיר ראשוניות, צרו קשר עם נציגי החברה.

מה עושים מהנדסים קונסטרוקטורים בצפון 

עבודתו של מהנדס קונסטרוקטור מורכבת משלל שירותים כדוגמת בדיקות מקיפות במבנה, פרויקטים בתחום תמ"א 38, ביצוע שיפוצים ושינויים הנדסיים בתוך המבנה וכן הלאה. על מנת לקבל את הייעוץ והליווי המתקדם בתחום הקונסטרוקציה, יש לפנות אל חברת "עואד הנדסה". חברה זו מתמחה בתכנון אדריכלי, תכנון קונסטרוקטיבי וייעוץ בטיחות. בעלי החברה והמנכ"ל שלה, מחמוד עואד, הינו אדריכל, מהנדס מבנים ומהנדס בטיחות רשום. כמו כן, החברה מעסיקה מגוון אדריכלים, מהנדסי מבנים, יועצי בטיחות ויועצי נגישות. זאת ועוד, כאשר כל פרויקט מתנהל במקצועיות, באמינות ובשקיפות.

 

מהנדס קונסטרוקטור – מידע חשוב

תחום הנדל"ן בארץ הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות, וניתן לראות זאת בכל מקום בו נביט. בכל עיר ועיר, הולכים ורוקמים עור וגידים פרויקטים חדשים של מבני מגורים, מרכזי מסחר, מלונות, מוסדות ציבוריים לטובת האזרח ועוד. כך או כך, בכדי להבטיח את בטיחותם של המבנים ואת עמידתם במלוא התקנים הרלוונטיים, יש לפנות אל מהנדס קונסטרוקטור ולהסתייע בשירותיו.

עבודתו החשובה של המהנדס הקונסטרוקטור כוללת, בין היתר, את תכנון שלד המבנה, הפיקוח העליון – כמו גם האישור על יציקות הבטון. לצד שיתוף פעולה עם האדריכלים, המהנדס הקונסטרוקטור יגיעו למסקנה המתבקשת לגבי שיטת הבניה המתאימה לפרויקט. כמו כן, הם יחליטו מהם חומרי הגלם הדרושים, מה כוללים לוחות הזמנים, כיצד יש לתכנן את קומת החניה או המרתף של המבנה ועוד.

כמו כן, ניתן לפנות אל מומחה בתחום הקונסטרוקציה לצורך תכנון הנדסי למבנים העוברים תמ"א 38, כמו גם לצורך ניהול הפרויקטים הללו וניהולם התקין. כך, תתקבל התוצאה הטובה ביותר.

 

מהנדס מבנים קונסטרוקטור – מענה מקיף, מתקדם ואיכותי

תפקידו של מהנדס בתחום הקונסטרוקציה הינו חשוב, שכן הוא מסייע בעת תכנון המבנה – ומקפיד על מלוא נהלי ותנאי הבטיחות. החל משלד המבנה, תחזוקת המעליות והחדרים ועד שיפוץ המבנים – את העבודות הללו יש לבצע במקצועיות הדרושה. למענה בסטנדרט חסר פשרות, יש ליצור קשר עם "עואד הנדסה". חברה זו מספקת שירות מתקדם במגוון תחומים כדוגמת תכנון אדריכלי וקונסטרוקטיבי, ייעוץ וליווי תהליכי רישוי, ייעוץ נגישות ועוד.

 

חזרה למעלה

השאירו פרטים

    קידום בגוגל קידום בגוגל