מהנדס בטיחות

שמירה על הבטיחות חשובה לכל אדם, בייחוד כאשר מדובר במבנים או בהתקנים אשר עלולים להזיק ולפגוע באדם אם הם אינם בנויים לפי התקנים. תפקידו של מהנדס בטיחות הוא להגיע למקום ולבדוק שהמבנה חזק ובנוי כחוק. ללא האישור של המהנדס לא ניתן יהיה לקיים אירוע או פעילות כלשהי ליד המבנה. על המהנדס להיות מיומן ומקצועי, לעבור על כל חלקי המבנה ולוודא שהכול תקין.

מתי נקרא לעזרתו של מהנדס בטיחות

מהנדסי בטיחות עובדים עם מתכנני בניין וקונסטרוקציה כדי לוודא שהם עובדים לפי הכללים. אלה כמה דוגמאות למבנים אשר זקוקים לבדיקתו של המהנדס המקצועי:

 • גני שעשועים – בטיחותם של הילדים חשובה בייחוד כאשר הם מצויים בחוץ ומשחקים במתקני השעשועים הרבים. המהנדס דואג לכך שהמתקנים יהיו יציבים וחזקים והרצפה שמתחת תהיה עשויה מחומר רך, במטרה לבלום נפילות חזקות.
 • במות להופעות – כולנו נהנים להגיע להופעות הלהקה האהובה עלינו ביום קיצי מרענן. אך לפני בואה של הלהקה המפורסמת, יש צורך לארגן את הבמה, וכאן מהנדס בטיחות נכנס לתמונה. עליו לבדוק שפנסי התאורה מרותקים למקומם היטב, כדי שלא יתנתקו במהלך ההופעה, ולוודא גם כי מערכת ההגברה מותקנת לפי כל כללי הבטיחות.
 • חניונים סגורים – מהנדס הבטיחות צריך לוודא כי החניון התת קרקעי נבנה לפי התקנים, כך שהתקרה לא תתמוטט במקרה של זעזוע. על המהנדס לדעת לאתר סדקים ולדאוג למיקום טוב של פתחי האוורור אשר נועדו לסנן את הגזים הרעילים אשר פולטים הרכבים.
 • מתקני ספורט – מתקני חדר כושר ציבוריים הופכים לנפוצים יותר ויתר בפארקים העירוניים. על המהנדסים מוטלת האחריות לבדוק את תקינות של המתקנים ולחזק אותם בעת הצורך. בנוסף לכך, מתקנים אלה צריכים לעבור לא רק את אישורה של הוועדה הרפואית.

עואד הנדסה דואגים לבטיחות

חברת עואד הנדסה, החברה הוותיקה לתכנון ובנייה, דואגת להעסיק מהנדס בטיחות כדי להבטיח את שלומם של האנשים הנכנסים לבניינים ציבוריים או משתמשים במתקנים השונים. לחברה כ-35 ניסיון בתחום, והיא עוסקת בבניית מבנים שונים ובמתן שירותים כמו תכנון בנייה, ייעוץ בטיחות, ייעוץ בתחום הנגישות או תכנון קונסטרוקציה. ניתן להתרשם מהצוות המקצועי בעל התארים הגבוהים בתחומי ההנדסה והבנייה והשירות האדיב שמעניק הצוות.

מהנדס בטיחות

מעוניינים לבנות מבנה ציבורי, תעשייתי, שצ"פ או בריכת שחייה? או שמא המכללה, האוניברסיטה, או המרפאה בה אתם עובדים טרם עברו מבדק בטיחות? מהנדס בטיחות יידע לסייע לכם בבדיקת בטיחותם של המבנים: בין אם מדובר בנספחי ביטוח כיבוי אש או אישורי בטיחות עבור טופס 4, אנשי עסקים ועצמאיים רבים יעזרו בשירותיו של מהנדס בטיחות לצורכי בדיקת עמידה בתקנים.

תחום הייעוץ של מהנדס בטיחות

יוצאים לדרך חדשה ומקימים את העסק שתמיד חלמתם עליו? כל הכבוד על התעוזה! בבואכם לעשות זאת, רצוי להקפיד על אמצעי בטיחות שישמרו על תנאי עבודה גבוהים עבור העובדים. מעבר לכך, אתם מחויבים לפי החוק בישראל להחזיק ברישיון עסק הכולל בתוכו גם את תחום הבטיחות ותחזוקתו. אילו תחומים יש להבטיח כי ישמור על בטחון העובדים?

 

 • תחומי הלימוד בהנדסת בטיחות

כדי להבין מדוע תפקידו של מהנדס הבטיחות הוא כל כך חשוב, רצוי להתעמק מעט בלימודים הנדרשים עבור מקצוע זה: במרבית המקרים ניתן ללמוד תחום זה בתואר ראשון ואף בתואר שני, בו מתמחים במערך הבטיחות בענפי התעשייה השונים. בין המקצועות הנלמדים כוללים: ניהול סיכונים בהיבט המשפטי, בטיחות באש ובכבישים, ואף ביצוע חקירות תאונות עבודה.

 • תחום האחריות בעבודתו של מהנדס הבטיחות

עבודתו בפועל של מהנדס הבטיחות מורכבת ממספר תהליכים והיבטים: ראשית, מהנדס הבטיחות יבצע מבדקי בטיחות עבור שלל מבני ציבור, מוסדות חינוך ועוד. ניהול מבדקי בטיחות בהתאם לדרישות אגף בטיחות האש הוא תחום אחריות נוסף של מהנדס הבטיחות, וכולל מעקב אחר הנהלים הבאים: מהי התפוסה של כל קומה במבנה הרלוונטי, האם ישנן דרכי מוצא במידת הצורך, והאם קיימת גישה להיערכותם של כוחות כיבוי האש וההצלה.

 • סוגי המבנים ושמירה על בטיחותם

לצד בדיקת תקינותם של המבנים, חשוב להדגים את שלל המבנים שצריכים לעבור את בדיקתו של מהנדס הבטיחות. גני שעשועים, לדוגמא, הם מקום מפגש עבור משפחות צעירות רבות. בהתאם, חשוב לבדוק בקפידה האם המקומות הללו יציבים ועמידים בפני נפילות כמו גם בפני סכנות נוספות. סוגי מבנים נוספים כוללים חניונים מקורים ומתקני ספורט.

בטיחות המבנים היא הבטיחות של כולנו

תחום אחריותם של מהנדסי בטיחות הוא רחב ובעל חשיבות מדרגה ראשונה. חברת עואד הנדסה מציעה שירותי הנדסת בטיחות; שירותים המתבססים על ניסיון רב וכוללים אף ייעוץ בטיחות, נגישות וקונסטרוקציה.

מהנדס בטיחות מקצועי

מהנדס בטיחות הוא האדם האחראי על ביצוע ופיקוח של כל פרויקט בניה ושמירה על חיי העובדים והמשתמשים העתידיים במבנה. האחריות המונחת על כתפיו של המהנדס כוללת מניעה של אירועי קריסה ופגיעה בחיי אדם ועליו יהיה לתפקד במקצועיות לאורך כל התהליך. מהנדס בטיחות מחויב לפי החוק להיות בעל ההכשרה המתאימה וכמובן ניסיון שצבר בתחום, זאת על מנת שיצליח בעבודתו. חברת עואד הנדסה תוכל להעניק לכם גם את שירות זה ותשמח לעמוד לרשותכם בכל פרויקט בניה.

 

מה עושה מהנדס בטיחות?

כדי לשמור על תהליכי עבודה תקינים ולצמצם פגיעה בחיי אדם, מהנדס הבטיחות פועל באופן קבוע באתר הבניה כמה מישורים:

 • ניהול נכון של אתר הבניה- אילו כלים כבדים נכנסים לאזור, פינוי מכשולים ויצירת מרחב עבודה בטוח.
 • אחריות על ציוד מגן אישי לכל פועל- קסדות, רתמות וכו.
 • מניעת מקרי התחשמלות, פגיעה מאש ותאונות עבודה טרגיות.
 • תכנון נכון של המבנה כדי למנוע את קריסתו.
 • הסתכלות רחבה על אתר הבניה וזיהוי מפגעים מסוכנים.

 

כלומר, תפקידו של מהנדס בטיחות הוא לראות את התמונה הגדולה ולנסות לאתר את המפגע הבטיחותי הבא. האחריות לחיי אדם מחייבת הכשה מתאימה וכיום, החוק דורש תעודות ותארים שונים בהתאם לסוג הפרויקט. ככל שלמהנדס יש יותר ידע, כך הוא יכול להתמודד עם מורכבות גדולה בפרויקטים השונים, ולנהל מערך בטיחותי מתקדם יותר.

 

תפקיד מציל חיים

בעולם בו מקומות העבודה נעשים גדולים יותר, ומורכבים יותר, הימצאותו של איש מקצוע המתמחה בבטיחות צוות העובדים היא חיונית. ככל והמודעות לתחום מתרחבת, כך הדרישה למהנדס בטיחות עולה. בין עם באתרי בניה, מפעלי תעשיה ומיזמים שונים, ככל שמדובר בהצלת חיים, אי אפשר להתעלם מהחיוניות של מהנדס בטיחות.

חברת עואד הנדסה היא חברה קבלנית העוסקת בתחום הבניה בעשורים האחרונים. לחברה צוות מהנדסי בטיחות בעלי הכשרה מקצועית מתאימה וניסיון בתחומם. הצוות מלווה כל פרויקט ומזהה באופן אחראי ואמין כל תקלה בטיחותית שעלולה להוות מפגע, מתריע וסייע להביא לפתרון אפקטיבי ומיידי.

מה עושה מהנדס בטיחות רשום

תפקידו של מהנדס בטיחות הוא חשוב, כאשר הסמכויות שלו כוללות בין היתר, את בדיקתם המקיפה של מבני מגורים, מלונות, מוסדות ציבוריים, גני שעשועים, במות להופעות ועוד. מעבר לכך, מומחה זה יוכל לסייע לכם בכל הנוגע אל תחום הנגישות, מתן ייעוץ ובדיקת קונסטרוקציות וכן הלאה. לקבלת מענה מתקדם בתחום זה, ניתן לפנות אל "עואד הנדסה". חברה מובילה זו, הפועלת החל משנת 1980, עוסקת בתחום התכנון האדריכלי, התכנון הקונסטרוקטיבי והייעוץ הבטיחותי. בנוסף, חברה זו רשומה בפנקס הקבלנים כקבלן רשום.

 

מהנדס בטיחות – לפנות אל גורם בקיא ומוסמך

החל ממוסדות ציבוריים, מבני מסחר, בתים פרטיים ועד בנייני מגורים ומשרדים – בבואכם להתחיל במלאכת תכנון המבנים, יש לפנות אל גורם מוסמך לצורך עזרה. כלומר, על ידי שיתוף פעולה עם מהנדס בטיחות, תוכלו להבטיח כי תכנון המבנים והוצאתם אל הפועל תתבצע היטב ובהצלחה יתרה.

בזכות שיתוף הפעולה עם מהנדס הבטיחות, תתקבל התוצאה הטובה ביותר. זאת משום שמומחה זה מחזיק בהכשרה המתאימה והרלוונטית. כמו כן, הוא בקיא בחוק התכנון והבניה – כמו גם בתקני מכון התקנים. מעבר לכך, מהנדס הבטיחות ילווה אתכם לאורכו של תהליך העבודה ויסייע לכם במגוון פעולות: החל מהכנת תכנית בטיחות האש, קבלת אישורי הכבאות, קבלת היתרי הבניה ואישורי האכלוס וכן הלאה.

בבואכם לחפש אחר מהנדס הבטיחות, עליכם לוודא כי הוא אכן מחזיק בהכשרה המתאימה, בידע ובניסיון מקיפים – וכי הוא אכן מחזיק בהיכרות מעמיקה עם התקנות הרלוונטיות. כך, הוא יוכל לסייע בהליך הבניה, התאמת הנגישות של המבנה כמו גם בשיפוץ של המבנה כראוי.

 

מהנדס בטיחות בצפון 

על מהנדס הבטיחות לפעול בהתאם לחוקים ולתקנות בארץ. זאת על מנת להוביל לכדי בנייה מקצועית, הכוללת שימוש בחומרי גלם איכותיים ומתבססת על שיטות בנייה מתקדמות. לשם כך, כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל "עואד הנדסה". חברה זו מתמחה בשני מישורים מרכזיים: תחום התכנון ותחום הביצוע. עבודות אלו מתבצעות ברמת מקצועיות גבוהה, תוך שליטה מלאה בחוק ובתקנות התכנון והבניה.

 

חזרה למעלה

השאירו פרטים

  קידום בגוגל קידום בגוגל