יועץ נגישות

יועץ נגישות, כך נדמה, הוא מקצוע חדש – אך רלוונטי מאי פעם. בעולמנו כיום, בו נוהגים לזלזל בכל מה שחריג ולעטות כיסוי שקרי של פוליטיקלי קורקט, נגישות עודנה נושא מרכזי. למה הכוונה? בין אם אתם יושבים על כיסא גלגלים, כבדי ראייה או בעלי מוגבלות כזו או אחרת – ישנה חשיבות עצומה להנגשה של כל מבנה עבור אנשים אלו. בהתאם, חברות ואנשים פרטיים פונים ליועץ נגישות בבקשה שיכוון אותם כיצד להתאים את המבנה בו הם חיים או עובדים.

 

הסוגים השונים של יועץ נגישות

בשל העלייה במודעות כלפי האחר, התעורר הצורך למסד זאת גם בכל הנוגע למבנים. בהתאם, קיימים בארץ יועצי נגישות המקלים על תהליך זה ומתווכים בין תהליך הבנייה לבין התאמתו למגוון האוכלוסיות בחברה. שני הסוגים העיקריים הקיימים בתחום ייעוץ זה הם יועץ נגישות שירות ויועץ נגישות מתו"ס. נסקור בקצרה מה הם כוללים.

 

 • יועץ נגישות שירות – יועץ במסגרת ענף זה יוודא כי שלל המבנים – בין אם בנייני מגורים ובין אם עסקים – אכן מספקים הכוון ברור לכולם. כלומר, האם קיימים אמצעי עזר בסגנון שילוט ברור לכולם, והאם קיים שירות פרונטלי או אפילו טלפוני יעיל ומכבד. רישום העובדים המורשים לנגישות יתבצע אצל רשם המורשים לנגישות במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

 

 • יועץ נגישות מתו"ס – יועץ נגישות מתו"ס (מבנים תשתיות וסביבה) מורשה לפקח על התאמת המבנה אל מול הסביבה. כלומר, קיומם של מעליות, שירותים וחנייה, לדוגמא, והתאמתם למגוון האוכלוסיות אשר אמורות להשתמש במבנה המסוים. בין אם אתם מהנדסים, הנדסאים או אדריכלים בהכשרתכם – ביכולתכם אף להתמחות בתחום ייעוץ זה ולאפשר היבט חשוב זה בחיי היום יום של כולנו – בפן הציבורי והפרטי.

 

 

יעוץ לנגישות כמסר מאחד

אין ספק שקיומו של יועץ הנגישות, ושלל תחומי אחריותו, הם חלק בלתי נפרד מכל חברה המעוניינת לשמר על מרקם חברי ומגבש, כזה שלא ינדה אף אוכלוסייה. עואד הנדסה מציעים שלל פתרונות הנגשה לבניין אותו אתם מתכננים לבנות או לשפץ.

 

יועץ נגישות

 

תפקידו של יועץ נגישות הוא במציאת פתרונות הנדסיים שיאפשרו לאוכלוסיות הנכים והמוגבלים בישראל להיות עצמאיים ולהתנייד בקלות ממקום למקום. במשרדי ממשלה, בעסקים פרטיים ובתחבורה ציבורית, הנגשות מיוחדות לנכים מאפשרות להם להשתמש בשירותים רבים ללא צורך בעזרה חיצונית. החוק מחייב כיום הנגשה של כל מבנה או תשתית, ותכנון מקדים של נגישות מאפשר לתוכניות בניה לקבל אישורים מהמדינה בקלות. היועץ מסייר במבנה, או קורא את תכניות הבניה, מזהה מכשולים שיכולים להפריע לנכים ומתאים את התוכניות. עואד הנדסה מספקת שירותי יועץ נגישות לכל מטרות הבניה.

 

אילו שינויים יבצע יועץ נגישות?

כשמומחה הנגישות מסייר במקום, הוא לומד להכיר איך הוא בנוי, ומה המגבלות העומדות בפני אוכלוסיות שונות. לאחר הבחינה, היועץ מציג את השינויים הנדרשים. על פי רוב השינויים העיקריים מתמקדים ב:

 

 • הקמה של מעליות נגישות- התאמת הגודל ויצירת מדרגה מתאימה לכיסאות גלגלים.
 • הוספת שילוט בתוך המתחם לסיוע לבעלי קשיי ראיה.
 • הוספת מעקות ועזרים תומכים.
 • התקנת מעלונים ובניה של דרכי גישה בכניסה לבניין.
 • התקנה של שילוט ברור ובולט בכניסה.
 • הרחבת מעברים והסרת מכשולים בדרך.
 • התקנה של מערכות כריזה לטובת כבדי שמיעה.
 • ועוד…

 

ההתאמות מאפשרות לבניין לעמוד בדרישות החוק ולתת מענה ל20% מהציבור בישראל שמוגדרים בבעלי מוגבלויות. לאחר התכנון היועץ מציע דרכי פעולה שיאפשרו בניה בטוחה לטובת כל המשתמשים.

 

פתרון לבעיה יום יומית

בעלי מוגבלויות רבים נאלצים להיות תלויים בקרובי משפחה ומטפלים באופן קבוע כדי להתנייד או לבצע פעולות פשוטות. יצירת מרחבים נגישים ככל הניתן מאפשרת להם להיות חלק מהחברה ולהתנהל באופן עצמאי החל משימוש בתחבורה ציבורית ועד להגעה למחוז חפצם כשהם בטוחים ומתנהלים בקלות יחסית. זו חובה חברתית חשובה שחברת עואד הנדסה שמחה לקחת חלק בה. יועץ הנגישות של חברה מלווה פרויקטים רבים ומהווה סמכות מקצועית בעל ניסיון עשיר בתחום. אנו מוצאים את הפתרון המתאימים ביותר לכל מבנה תוך הקשבה ללקוחות שלנו, ועמידה באמות המידה ההנדסיות שהחברה בנתה בעשורים האחרונים. לכל מטרה ובכל סוג מבנה, אנו נעשה את המירב לספק לכם את התוצאה האידיאלית.

 

יועץ נגישות בקריות ובצפון הארץ

לאור חובת ההנגשה בארץ, תפקידו של יועץ נגישות הינו חשוב ואף נדרש. בין אם מדובר במבנים פרטיים, מוסדיים או ציבוריים, על נכסים אלו ואחרים לעמוד בתקנות המחמירות ביותר – כולל הנגשתם לכלל האוכלוסייה. על מנת לבצע את המשימה כהלכה, ניתן לפנות אל "עואד הנדסה". חברה מובילה זו מציעה מגוון שירותים בתחום ייעוץ בטיחות ונגישות, הכנת תכניות תב"ע, תכנון קונסטרוקציה ותכנון אדריכלי. החברה, שהוקמה בשנת 1980, גם רשומה בפנקס הקבלנים כקבלן רשום.

 

על תפקידו של יועץ נגישות

תהליך בניה של בית פרטי, בניין דירות, מוסד ציבורי, בניין משרדים וכן הלאה מתבסס על מכלול של נושאים – כאשר תחום הנגישות הינו אחד המרכזיים והחשובים ביותר. במילים אחרות, על כל מבנה להיות נגיש לכלל האוכלוסייה – ולא רק לאלו הצעירים והבריאים. על המבנים בארץ לשרת כהלכה את כל הקבוצות – בין אם מדובר במבוגרים, נכים או אחרים. 

לשם כך, ובין אם מדובר במבנה קיים או מבנה הנמצא בבנייה, יש לוודא כי הוא נגיש ועומד במלוא הנחיות והתקנות. לשם כך, יש לפנות אל יועץ נגישות; מומחה אשר יסייע לכם במלאכה על הצד הטוב ביותר. תפקידו של יועץ הנגישות הוא חשוב, ללא כל צל של ספק. עבודתו של היועץ כוללת, בין היתר, את המשימות הבאות: ייעוץ נגישות לקבלת היתר בנייה; הכנת סקר נגישות; ייעוץ נגישות לאירועים; ייעוץ נגישות עבור רישוי עסקים ועוד.

בין אם מדובר בייעוץ נגישות למבנים, רישוי עסקים, פיתוח תשתיות, עסקים פרטיים או מקומות ציבוריים – יש לפנות אל הגורם המוסמך; יועץ המחזיק בניסיון הדרוש ובהכשרה מקיפה. כך תתקבל התוצאה הרצויה והאיכותית ביותר.

 

פנו רק אל יועץ נגישות מוסמך

החל מביצוע סקר נגישות, ביצוע נספח נגישות להיתרי בניה, מתן אישורי נגישות לקראת טופס 4 או רישיון עסק ועד התאמת הנגישות במגוון מבנים – חברת "עואד הנדסה" תסייע לכם בכך. חברה זו היא בבעלותו של מחמוד עואד – אדריכל, מהנדס מבנים ומהנדס בטיחות רשום.

 

יועץ נגישות בצפון

אזור הצפון רווי משרדים ממשלתיים, בנייני מגורים ובניינים שבהם מתקיימת פעילות משרדית שוטפת של החברות הרבות, והיד עוד נטויה. בעקבות פיתוח מתמיד של האזור הצפוני של הארץ, עולה הביקוש עבור יועץ נגישות בצפון – ככל שעולה רמת החיים וככל שיש צורך רב יותר בתכנון ובבניית בניינים, כך קיימת דרישה לאפשר גם גישה נוחה יותר גם לבעלי המוגבלויות.

באילו תכנוני בנייה נזדקק לעזרתו של יועץ נגישות בצפון

יועץ נגישות בצפוןהדרישה לבניין נגיש ונוח עבור כולם חלה על מרבית המבנים. בניגוד למבנים ישנים בעלי חדרי מדרגות צרים וללא מעליות שהיו נהוגים בעבר, היום קיימת נטייה לבנות חדרי מדרגות גדולים ומרווחים בתוספת מעלית המקלה על חופש התנועה. אלה כמה דוגמאות למבנים שבהם נחוצה עזרתו של יועץ נגישות בצפון:

 • בית חולים – מדובר במקום המרכז בתוכו חולים בדרגות שונות – חלקם יכולים להתנייד באופן עצמאי, אך אחרים זקוקים לכיסא גלגלים ולעתים אף למיטה ניידת שבה יש צורך להסיע אותם לניתוח או לבדיקת רופא. מבנה בית החולים צריך להיות מתוכנן כך שהוא יתאים להעברת החולים, בין אם מדובר בבניית מעליות גדולות ובין אם מדובר בתכנון חדרים בעלי פתח רחב.
 • בנייני משרדים – אנשים בעלי מוגבלויות פיזיות מועסקים בעבודות משרדיות שונות, וחלקם אף בעלי מקצוע כמו עורכי דין או רופאים עצמאיים. כשבונים בניין משרדים יש צורך לדאוג לגישה חופשית לכולם.
 • משרדים ממשלתיים – משרדים כמו ביטוח לאומי, מס הכנסה או משרד הפנים צריכים להיות נגישים לכל אחד – מבוטחים בכיסאות גלגלים או משפחות המגיעות עם עגלות ילדים, ולכן על יועץ הנגישות לדאוג לבנייתם של חדרים מרווחים, מעליות ופינות המתנה נגישות.

עואד הנדסה נגישים לכולם

עואד הנדסה היא חברה העוסקת במשך כ-35 שנה בתכנון ובבניין, והיא מעסיקה יועץ נגישות בצפון הפועל במטרה לאפשר גישה נוחה לכלל האוכלוסייה. הבעלים של החברה, מחמוד עואד, הוא בעל ניסיון רב בתכנון ובנייה ויש לו 3 תארים בתחום. גם הצוות המקצועי של החברה מורכב ממהנדסים ואדריכלים מקצועיים. אצל עואד הנדסה ניתן לקבל מגוון רחב של שירותים, כולל התייעצות עם ממונה בטיחות, תכנון קונסטרוקציה תכנון אדריכלי וכדומה. תוכלו להתפעל מהידע המקצועי הרב שיש לצוות ומהיחס האדיב כלפי הלקוח.

 

אזור הצפון, אין ספק, זקוק לשמירה על נגישות המבנים והגישה אליהן, מחוץ ובתוך הבניין. בהתאם, יועץ או מורשה נגישות בצפון יסייע רבות בהכוונה ובהדרכה של בעלי עסקים בעת בניית מבנה או פרויקט. מה כולל תחום עיסוקו והכשרתו של יועץ נגישות העובד בצפון? בואו נברר זאת כעת.

 

דגשים חשובים בעבודתו של יועץ נגישות בצפון

 

בשנים האחרונות, לצד התפתחותם של מקצועות חדשים, נוצרו סטריאוטיפים שגויים לגבי תוכן המקצועות הללו. כדי למנוע זאת לגבי תפקידו של יועץ הנגישות, חשוב לציין מספר פרטים קריטיים הסובבים סביב תחום אחריותו.

יועץ נגישות בצפון

 1. הכשרה – בדומה למקצועות חופשיים אחרים, כדוגמא, מרפאים בעיסוק, עובדים סוציאליים ומהנדסים, כך גם יועץ הנגישות, המקבל הכשרה מקצועית בתחומו. כלומר, בין אם הרקע שלכם הוא מתחום הרווחה והבריאות או שמא הנדסאי, וברצונכם להקל על נגישות המבנים הציבוריים בישראל עבור בעלי מוגבלויות – אתם בהחלט מוזמנים להשתלב בתחום חשוב זה.
 2. סוגי יועצי הנגישות – לצד ההכשרה המקצועית, חשוב לציין כי ישנם תת תחומים תחת כותרת מקצוע זה: יועץ נגישות שירות ויועץ נגישות מתו"ס. תחומים אלו מתייחסים, בין השאר, לנגישותם של בעלי מוגבלויות פיזיות באמצעות מעליות, שירותים וחנייה נגישה סביב המבנה. בנוסף, ישנם מוגבלויות שקופות, וחשוב להנגיש את המבנה גם עבורן. כיצד? בין אם באמצעות שילוט, שירות קבלה פרונטלי או אחר – כלים אלו יקלו באופן משמעותי על המתקשים.
 3. הדרכות – אכן, תכנון הנגשתם של מבנים הוא היבט חשוב. במקביל, חשוב גם לשוחח על כך עם עובדי החברה ואף להדריך אותם לגבי מהות הכללים המסייעים לנגישות המבנים, לצד דיון בשאלה: מהי נגישות נאותה?

 

נגישות המבנים בצפון – לא שאלה של מה בכך

לצד ההתפתחות בבנייה במרכז ודרום הארץ, הצפון נהנה מפירות אלו גם כן. בהתאם, הקמת עסק ובניית מבנה שיאכלס אותו הם לא עניין של מה בכך. אתם מוזמנים ליצור קשר עם עואד הנדסה – כדי לקבל שירותי יעוץ נגישות באזור צפון הארץ.

 

כיום החוק מחייב עמידה פרמטרים של נגישות לאוכלוסיות שונות, יועץ נגישות בצפון יכול לתת מענה לתנאים אלו ולהביא לידי ביטוי את דרישות החוק בכל מבנה. לפי ההחלטה, כל מבנה ציבורי או פרטי, חייב להיות נגיש לטובת ציבור בעלי המוגבלויות, וההתאמות חייבות לבוא לידי ביטוי כבר בשלב התכנון הראשוני. מעבר לחשיפה לתביעה, הנגישות מאפשרת לקהל לקוחות שמהווה 20% מהציבור הישראלי להגיע בקלות למבנה. עמידה בתנאי הנגישות מאפשרת לקבל אישורי בניה ורישוי עסקים ללא כל התנגדות מהמדינה. חברת עואד הנדסה מלווה עסקים בעזרתו של יועץ נגישות מקצועי בצפון.

 

מה השירותים שניתן לקבל מידי יועץ נגישות בצפון?

הייעוץ בתחום הנגישות הוא חוות דעת מקצועית שמשתנה לפי המבנה. לכל ביניין יש את הייעוד שלו, ולכן היועץ משכלל את הנתונים ומתאים את הנגשת המבנה לקהל היעד. בייעוץ נגישות לרוב עוסקים במקרים כמו:

 

 • הקמת מבנה חדש- תכנון נכון של המרחב והתייחסות לצרכי אוכלוסיות שונות.
 • שיפוץ מבנים קיימים שלא היו נגישים בעבר.
 • בדיקה של עסקים קיימים לצורך מתן רישיון עסק עדכני- התאמה של דרכי ההגעה לעסק לתקינה מודרנית.
 • פיתוח תשתיות לפי החוקים החדשים- יצירת מרחב ציבורי שמשלב גם בעלי מוגבלויות.
 • תכנון של מבני ציבור נגישים- משרדי ממשלה, אתרי תיירות, שירותי חירום ועוד.

 

כלל, האידיאל הוא לבנות מרחב ציבורי שלם שמתחשב בבעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים, ואינו מדיר אותם. מאפשר תנועה אוטונומית ככל הניתן ומכבד את הקשיים הפיזיים של אוכלוסייה זו. הדבר דורש תכנון וראיה מרחבית שיועצי נגישות מתמחים בהם.

יועץ בטיחות בצפון

הנגשה היא לא מילה גסה

בונים עסק חדש, או משפצים משרד ישן ורוצים לתת שירות מתאים לכלל האוכלוסייה. הנגשה היא חלק מהותי מהתכנון שלכם. חברת עואד הנדסה מעניקה את שירותיו של יועץ נגישות בצפון, שנותן מענה ללקוחות בכל האזור. היועץ מלווה את הלקוח, מזהה את הצרכים ואת האוכלוסיות המדוברות ומתאים להם את פתרונות ההנדסה המתקדמים והמשודרגים ביותר. תוכנית העבודה מתחשבת בעלויות ובסוג המבנה, והיא תשדרג את השירותים שלכם לבעלי המוגבלויות. לפרטים נוספים ולבנית תוכנית העבודה שלכם, צרו קשר עם חברת עואד הנדסה.

 

יועצי נגישות בצפון

מחפשים אחר יועץ נגישות בצפון? אין ספק, מדובר בתפקיד חשוב ובעל ערך רב. זאת לאור חוק הנגישות, המחייב שלל עסקים ומבנים להיות מונגשים לקהל הרחב – כולל בעלי המוגבלויות. בין אם מדובר במבנה קיים ובין אם מדובר במבנה בבניה, על מנת להתאים אותו להנחיות ולתקנות המחמירות ביותר, יש לפנות אל "עואד הנדסה". חברה זו מחזיקה בניסיון של כ-35 שנה בתחום התכנון האדריכלי, התכנון הקונסטרוקטיבי וייעוץ הבטיחות והנגישות. כמו כן, החברה רשומה בפנקס הקבלנים כקבלן רשום.

 

להסתייע בשירותיו של יועץ נגישות בצפון

חוק הנגישות בארץ מחייב כל עסק, מבנה ציבורי ובית פרטי לבצע את ההתאמות הדרושות – ולהנגיש אותו לכלל האוכלוסייה. כלומר, על מבנים אלו אחרים להיות מונגשים לכל הקבוצות והאנשים בעלי המוגבלויות. מדובר בחוק המאלץ את בעל הנכס להתמודד עם שלל אתגרים. בהתאם, וכדי שתוכלו גם אתם להתגבר על ההתנהלות הבירוקרטית, לתכנן מראש את ההליך, ולספק לכך את הזמן והכספים הדרושים, יש לפנות אל יועץ נגישות בצפון.

בבואכם לחפש אחר מומחה זה, רצוי להבין כי תחום יעוץ הנגישות מתחלק לשני סוגים מרכזיים: יועץ נגישות שירות ויועץ נגישות מתו"ס. הסוג הראשון מתייחס אל ביצוע התאמתות השירות הדרושות (החל משילוט, אמצעי עזר וכן הלאה). הסוג השני מתייחס אל ביצוע התאמת המבנה וסביבתו (החל מהמעלית, השירותים ועוד).

שני סוגים אלו לרוב משלימים אחד את השני, כאשר במקרים רבים יועץ הנגישות יבצע את מלוא ההתאמות הרלוונטיות. עבודה זו תכלול, בין היתר, את הכנת סקרי הנגישות למבנה (קיים או בבניה), ואת הגשת אישור התכנית להיתר בניה כמו גם טופס האכלוס.

 

יועץ נגישות חיפה ברמה גבוהה

החל משירותי ייעוץ נגישות להיתרי בניה, יעוץ נגישות לרישוי עסקים, הכנת סקרים ותכנית הנגישות ועד ייעוץ נגישות למבנים פרטיים וציבוריים – לקבלת מענה איכותי, יש לפנות אל "עואד הנדסה". חברה מובילה זו, אשר הוקמה בשנת 1980, מחויבת לעבודה איכותית תוך ניצול מיטבי של חומרי הבניה, עמידה בנהלים ובתקנות המחמירים ביותר, ופגיעה מינימלית במשאבי הטבע.

 

 

חזרה למעלה

השאירו פרטים

  קידום בגוגל קידום בגוגל