תכנון אדריכלי

התכנון האדריכלי הוא למעשה תכנון של המבנים בישראל – בין אם מדובר בבתים פרטיים ובין אם במוסדות ציבוריים. תכנון אדריכלי הוא הליך שיכול להתבצע רק על ידי אדריכלים ומהנדסים אשר יש להם הכשרה בתחום, והם סיימו בהצלחה את לימודי התואר הראשון שלהם. תפקידם של המהנדסים והאדריכלים הוא לאסוף מידע על המבנה, לתכנן אותו ולהשיג את כל אישורי הבנייה הרלוונטיים מהגופים השונים ולדאוג לבנייה.

תכנון אדריכלי – מהתכנון ועד השלמת הבנייה

תכנן אדריכלי מקצועיהתכנון האדריכלי מתבצע בכמה שלבים, בנוסף לשלב איסוף האינפורמציה. אלה השלבים העיקריים:

 • לתכנן עם הלקוח – לאחר איסוף המידע הרלוונטי על השטח שבו ייבנה המבנה, הוא מתכנן את הבניין עם הלקוח. אם מדובר בלקוח פרטי המעוניין לבנות בית, עליו לתכנן איך ייראה הבניין, גודלו, מראהו החיצוני והסגנון הייחודי לו. אם מדובר בלקוח עסקי או בהקמה של בניין משרדי, יש צורך לתכנן את הבניין כך שיקלוט אנשים רבים, וכן תכנון גישה לבעלי מוגבלויות.
 • לשאול את המומחים – לאחר ההתייעצות עם הלקוח, על המהנדס או האדריכל לאשר את התכנית. אנשי המקצוע צריכים לבדוק אם התכנון של המבנה יעמוד לפי התקנים, האם יש בו סוגיות בטיחות שיש להביא בחשבון וכדומה.
 • הכנת תכנית העבודה – לאחר שהתקבלו כל אישורי הבנייה הרלוונטיים ניתן לתכנן את תכנית העבודה – מה יהיה עובי הקירות, מיקום החלונות או סוגי הקירות. תכנון זה כולל גם פינוי שטח והריסת המבנה הקיים.
 • התחלת עבודת הבנייה – לאחר שסוכמה תכנית העבודה יכולים העובדים להתחיל בבנייה – להניח לבנים, לחזק את המבנה ובסופו של דבר לצבוע את הקירות ולדאוג לעיצוב לבקשת הלקוח.

עואד הנדסה עובדים לפי השלבים

אם אתם מעוניינים לבנות בית חדש ביישוב וקיבלתם את כל אישורי הבנייה, או אם אתם מקימים עסק חזק ויציב וזקוקים למבנה משלכם, כדאי לפנות לחברה מקצועית לתכנון ובנייה. עואד הנדסה היא חברה ותיקה בתחום הבנייה הפועלת במשך כ-35 שנה. החברה עוסקת בנושאים כמו תכנון אדריכלי, ייעוץ בטיחותי ייעוץ נגישות וכדומה. בראש החברה עומד מחמוד עואד שיש לו ניסיון רב בתחום, והוא בעל 3 תארים בתחומי הבנייה וההנדסה. בדומה לכך, שאר אנשי הצוות הם בעלי תארים אקדמיים בתחום ההנדסה והבנייה.

 

תכנון אדריכלי מורכב מהיבטים עיצוביים ובטיחותיים רבים. קניתם שטח וכעת מתכננים את הבית הפרטי שלכם? אולי מתכננים את בנייתו של העסק שלכם ואינכם יודעים מהיכן להתחיל? אין ספק שתכנון אדריכלי דורש עבודה מאומצת ומעקב אחר נהלים רבים. פנייה למשרד המתמחה בתחום זה יסייע לכם רבות.

 

סוגים רבים בתכנון אדריכלי

עיצוב המבנה לצד בנייתו באופן שישרת אתכם באופן מיטבי – ואף ישמור על הביטחון שלכם דורש תכנון ומחקר מעמיקים עוד הרבה לפני הבניה עצמה. אלו נושאים יש לקחת בחשבון בעת תכנון אדריכלי לבית ולמשרד?

תכנון אדריכלי

תכנון אדריכלי בבית פרטי –

 • בניית מפלסים – בבואכם לתכנן את בית חלומותיכם, ישנם מספר דגשים שיש לעקוב אחריהם. ראשית, האם אתם מתכננים מפלסים בתוך הבית? ואם כן – כמה מפלסים תרצו להקים? אכן, מרבית האנשים מעדיפים לבנות את ביתם עם מפלס אחד; אשליה שמעניקה תחושה של מרחב. עם זאת, בנייה עם מפלס מגיעה עם מחיר: קושי בהקמתה של גינה קטנה. בהתאם, בניית בית עם מספר מפלסים לצד הקמת גינה מרווחת תאפשר לכם ליהנות ממזג האוויר הישראלי הייחודי.
 • תכנון הכניסה לבית – כניסה לבית פרטי דורשת הרבה יותר משער ושביל, וכוללת גם מבואה. למרות שתכנון מבואה ובנייתה איננו חובה בכל בית, רצוי לחשוב, למשל, האם ברצוננו ליצור אזור מקורה בדרך לכניסה לבית, והאם נרצה לאחסן בו חפצים? בהתאם, יש לתכנן כל זאת באופן פונקציונלי ונוח עד כמה שניתן.

 

תכנון אדריכלי בעסקים –

בין אם אתם עובדים בעריכת דין, מהנדסים בהיי טק או שמא במרפאה פרטית – חשוב ביותר לתכנן את המרחב באופן נוח ומותאם לאופי העסק. מעבר לכך, חשוב שהעובדים ייהנו לא רק מהסגנון העיצובי, אלא גם מההיבט הבטיחותי שישמור עליהם במקרים קיצוניים, בין אם מדובר בפגעי מזג האוויר או ברעידות אדמה. בנוסף, במידה ותרצו להרחיב את העסק שלכם ולהוסיף לו חדרים, רצוי גם לוודא שהשלד של המבנה יעמוד בעומס של עבודה מסוג זה, וכי תהליך הבנייה עומד בהתאם לפרוטוקול הבנייה המלא והבטיחותי.

 

תכנון אדריכלי – בידיים טובות

בין אם אתם מתכננים לגור או לעבוד שם, תכנון אדריכלי של מבנה טומן בחובו חשיבות עצומה. עואד הנדסה, משרד המתמחה בתכנון אדריכלי, יסייע לכם.

 

 

תכנון אדריכלי הוא תהליך רב שלבים, שמאפשר ללקוח לעצב את המבנה שלו תוך התייחסות לתנאי שטח ואישורי בניה. במהלך התהליך האדריכל אוסף מידע ממסמכים, מתוכניות העבודה ומהלקוח, כדי לחבר את הכל לכדי תמונה מלאה של הפרויקט. פרויקט מוצלח הוא פרויקט שמשלב בין שימושיות ונוחות לסגנון ורמה אסתטית. ההתקשרות עם בעל מקצוע היא לפרק זמן שנע בין חודשים ספורים לשנה, עד לסיום התוכנית ותחילת הבניה. עואד הנדסה עוסקת בתכנון אדריכלי ומביאה יצירתיות לצד מקצועיות בכל פרויקט מחדש.

 

מה חשוב לדעת על תכנון אדריכלי?

בתחילת כל פרויקט, טרם חתימת חוזה מול המתכנן, חיוני לדון במספר שאלות כדי להגדיר את אופי העבודה הנדרש:

 • מה גודל המתחם הרצוי? כמה חדרים כולל המבנה? האם רוצים לשמור מקום להרחבות עתידיות?
 • כיצד רוצים לחלק את חלל הפנים של המבנה, האם מדובר בדירת מגורים, בעסק או במפעל? מה חיוני שיהיה ועל אילו סוגי חדרים ניתן לוותר?
 • מה אורח החיים שיתנהל במבנה? מה נדרש מבחינת חומרים ועיצוב?
 • מה האקלים והתנאים הסביבתיים באזור? מה הכיוון אליו פונה המבנה? האם צריך להתחשב בצמחיה או בקרקע באזור?
 • מה גובה התקרה הרצוי? האם נדרש מיזוג אוויר ייחודי?
 • אילו אמצעי בטיחות יש להוסיף לתכנית האדריכלית?

 

צעד ראשון לקראת מבנה מנצח!

כאמור, חתימה על חוזה תכנון אדריכלי מול האיש הנכון מאפשרת הקמה של מבנה מותאם לצרכי המזמין. לאורך התהליך האדריכל מבצע שינויים ומתאים את התוכניות לדרישות הלקוח. יחד עם זאת, עדיין מצליח לשמור על סטנדרט גבוה, איכות החומרים ושימוש בתנאי השטח הטבעיים כדי ליצור מתחם הרמוני. האדריכל יציג את התקדמות הפרויקט במודלים ממוחשבים ויתאים את התיקונים הנדרשים בתוך המודל, כך שהלקוח יכול לעקוב אחר ההתקדמות. חברת עואד הנדסה מחזיקה בצוות המנצח שמביא תכנון אדריכלי מבריק ומקורי לכל פרויקט. אנו מעדכנים את התוכניות במהירות ומוצאים את האופי העיצובי השונה לכל מבנה שלנו. לפרטים נוספים פנו לצוות המקצועי שלנו.

חזרה למעלה

השאירו פרטים

קידום בגוגל קידום בגוגל