יועץ נגישות

יועץ נגישות, כך נדמה, הוא מקצוע חדש – אך רלוונטי מאי פעם. בעולמנו כיום, בו נוהגים לזלזל בכל מה שחריג ולעטות כיסוי שקרי של פוליטיקלי קורקט, נגישות עודנה נושא מרכזי. למה הכוונה? בין אם אתם יושבים על כיסא גלגלים, כבדי ראייה או בעלי מוגבלות כזו או אחרת – ישנה חשיבות עצומה להנגשה של כל מבנה עבור אנשים אלו. בהתאם, חברות ואנשים פרטיים פונים ליועץ נגישות בבקשה שיכוון אותם כיצד להתאים את המבנה בו הם חיים או עובדים.

 

הסוגים השונים של יועץ נגישות

בשל העלייה במודעות כלפי האחר, התעורר הצורך למסד זאת גם בכל הנוגע למבנים. בהתאם, קיימים בארץ יועצי נגישות המקלים על תהליך זה ומתווכים בין תהליך הבנייה לבין התאמתו למגוון האוכלוסיות בחברה. שני הסוגים העיקריים הקיימים בתחום ייעוץ זה הם יועץ נגישות שירות ויועץ נגישות מתו"ס. נסקור בקצרה מה הם כוללים.

 

  • יועץ נגישות שירות – יועץ במסגרת ענף זה יוודא כי שלל המבנים – בין אם בנייני מגורים ובין אם עסקים – אכן מספקים הכוון ברור לכולם. כלומר, האם קיימים אמצעי עזר בסגנון שילוט ברור לכולם, והאם קיים שירות פרונטלי או אפילו טלפוני יעיל ומכבד. רישום העובדים המורשים לנגישות יתבצע אצל רשם המורשים לנגישות במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

 

  • יועץ נגישות מתו"ס – יועץ נגישות מתו"ס (מבנים תשתיות וסביבה) מורשה לפקח על התאמת המבנה אל מול הסביבה. כלומר, קיומם של מעליות, שירותים וחנייה, לדוגמא, והתאמתם למגוון האוכלוסיות אשר אמורות להשתמש במבנה המסוים. בין אם אתם מהנדסים, הנדסאים או אדריכלים בהכשרתכם – ביכולתכם אף להתמחות בתחום ייעוץ זה ולאפשר היבט חשוב זה בחיי היום יום של כולנו – בפן הציבורי והפרטי.

 

 

יעוץ לנגישות כמסר מאחד

אין ספק שקיומו של יועץ הנגישות, ושלל תחומי אחריותו, הם חלק בלתי נפרד מכל חברה המעוניינת לשמר על מרקם חברי ומגבש, כזה שלא ינדה אף אוכלוסייה. עואד הנדסה מציעים שלל פתרונות הנגשה לבניין אותו אתם מתכננים לבנות או לשפץ.

 

יועץ נגישות

 

תפקידו של יועץ נגישות הוא במציאת פתרונות הנדסיים שיאפשרו לאוכלוסיות הנכים והמוגבלים בישראל להיות עצמאיים ולהתנייד בקלות ממקום למקום. במשרדי ממשלה, בעסקים פרטיים ובתחבורה ציבורית, הנגשות מיוחדות לנכים מאפשרות להם להשתמש בשירותים רבים ללא צורך בעזרה חיצונית. החוק מחייב כיום הנגשה של כל מבנה או תשתית, ותכנון מקדים של נגישות מאפשר לתוכניות בניה לקבל אישורים מהמדינה בקלות. היועץ מסייר במבנה, או קורא את תכניות הבניה, מזהה מכשולים שיכולים להפריע לנכים ומתאים את התוכניות. עואד הנדסה מספקת שירותי יועץ נגישות לכל מטרות הבניה.

 

אילו שינויים יבצע יועץ נגישות?

כשמומחה הנגישות מסייר במקום, הוא לומד להכיר איך הוא בנוי, ומה המגבלות העומדות בפני אוכלוסיות שונות. לאחר הבחינה, היועץ מציג את השינויים הנדרשים. על פי רוב השינויים העיקריים מתמקדים ב:

 

  • הקמה של מעליות נגישות- התאמת הגודל ויצירת מדרגה מתאימה לכיסאות גלגלים.
  • הוספת שילוט בתוך המתחם לסיוע לבעלי קשיי ראיה.
  • הוספת מעקות ועזרים תומכים.
  • התקנת מעלונים ובניה של דרכי גישה בכניסה לבניין.
  • התקנה של שילוט ברור ובולט בכניסה.
  • הרחבת מעברים והסרת מכשולים בדרך.
  • התקנה של מערכות כריזה לטובת כבדי שמיעה.
  • ועוד…

 

ההתאמות מאפשרות לבניין לעמוד בדרישות החוק ולתת מענה ל20% מהציבור בישראל שמוגדרים בבעלי מוגבלויות. לאחר התכנון היועץ מציע דרכי פעולה שיאפשרו בניה בטוחה לטובת כל המשתמשים.

 

פתרון לבעיה יום יומית

בעלי מוגבלויות רבים נאלצים להיות תלויים בקרובי משפחה ומטפלים באופן קבוע כדי להתנייד או לבצע פעולות פשוטות. יצירת מרחבים נגישים ככל הניתן מאפשרת להם להיות חלק מהחברה ולהתנהל באופן עצמאי החל משימוש בתחבורה ציבורית ועד להגעה למחוז חפצם כשהם בטוחים ומתנהלים בקלות יחסית. זו חובה חברתית חשובה שחברת עואד הנדסה שמחה לקחת חלק בה. יועץ הנגישות של חברה מלווה פרויקטים רבים ומהווה סמכות מקצועית בעל ניסיון עשיר בתחום. אנו מוצאים את הפתרון המתאימים ביותר לכל מבנה תוך הקשבה ללקוחות שלנו, ועמידה באמות המידה ההנדסיות שהחברה בנתה בעשורים האחרונים. לכל מטרה ובכל סוג מבנה, אנו נעשה את המירב לספק לכם את התוצאה האידיאלית.

חזרה למעלה

השאירו פרטים

קידום בגוגל קידום בגוגל