יועץ בטיחות אש

יועץ בטיחות אש מתמחה בשלל פתרונות העוסקים בבטיחות בנייה, הכוללים, בין השאר, מתן היתרי בנייה וייצוג אל מול שירותי הכבאות בארץ. בין אם מדובר בניה פרטית או בניה ציבורית, אולמות אירועים, תחנות שאיבת מים ואנרגיה, מוסדות רפואה, מוסדות השכלה גבוהה, בנייני משרדים, ועוד –  תפקידו של יועץ בטיחות האש יוודא ששטח המבנה אכן עומד בתנאים לצורך השגת אישור רשות הכבאות, ואף ייתן המלצות רלוונטיות כיצד יש לשפר את בטיחות הקהל והעובדים – במידת הצורך.

 

תחומי אחריותו של יועץ בטיחות אש

ישראל היא מדינה למודת אסונות בכל הנוגע לשריפות ותוצאות הרסניות. כדי לשמור על סטנדרט בטיחות אש גבוה, תחומי אחריותו של יועץ בטיחות האש כוללים, למשל, ייצוג מול רשויות הכיבוי וההצלה וייעוץ בעת הגשה להיתרי בנייה, רישיון עסק וטופס 4. נסקור בקצרה מה תפקידים אלו כוללים.

 

  1. ייצוג מול רשויות הכיבוי וההצלה – האופי הישראלי נחשב ללא אחראי או מתחייב. כלומר, כאשר ישנן הצלחות – אבות לה רבים. אך כאשר צצים הכישלונות – אף אחד לא ייקח אחריות על כך. בהתאם, כאשר מדובר בטרגיות שניתן למנוע, כמו למשל שריפות וכדומה, המדינה מחייבת כל בעל עסק – בין אם מדובר במסעדות, מוסדות ציבור, בניה פרטית, מרפאות או בתי חולים – לקבל אישור לפעילותם השוטפת מטעם תחנת כיבוי האש אליהם הם משתייכים. בהתאם, תפקידו של יועץ בטיחות אש הוא ללוות את בעל העסק בתהליך הגשת הבקשה לאישור פעולה, לצד ייצוגו מול שרותי הכבאות וההצלה.

 

  1. ייעוץ בעת הגשה להיתרי בנייה – ישראל שופעת מבנים ייחודיים ומיוחדים – הן בעיצוב והן בשימוש שלהם. בהתאם, יועץ בטיחות האש יבחן בדקדוק רב האם קיימים, לדוגמא, יציאות חירום ואילו סכנות עומדות בפני העובדים המגיעים מדי יום למבנה – כולל סכנות אש על שלל סוגיה. במסגרת עבודת ייעוץ ובדיקה זו, היועץ אף יסייע לכם בהכנת תיק שטח להגשה לצורך קבלת רישיון העסק המיוחל.

 

בטיחות אש – מייעוץ למעשים בפועל

כדי להימנע מטרגדיות מיותרות הנוגעות לאש, המדינה הוציאה חוקים רבים בהם בתי עסק חייבים לעמוד. בהתאם, להיעזר ביועץ בטיחות אש היא משימה ממעלה ראשונה. זקוקים לרישיון עסק ומעוניינים להכין תיק שטח שייצג אתכם בהתאם? בזכות עואד הנדסה תוכלו להשיג את האישורים המתאימים.

יועץ בטיחות אש

יועץ בטיחות באש הוא הגורם האחראי להכשרת כל מבנה לעמידה בתנאי החוק. כדי למנוע התפרצות של שריפות קבע החוק תקינה מחמירה הנוגעת לבטיחות באש, ומחייבת כל בעל עסק להציג אישור שהוא עומד בתנאים. יועץ מקצועי, מתאים את המפרט הייחודי של המבנה להגדרות החוק, ומאפשר לנמצאים במבנה להיות מוגנים בעת צרה. בעין מקצועית ניתן לראות את כל הסכנות שעומדות בפני העובדים, להעריך כיצד ניתן למזער פגיעות ולהתמודד עם כל הפרמטרים על לקבלת רישיון העסק. חברת עואד הנדסה מפעילה שירותי ייעוץ  בטיחות באש ומסייעת ללקוחותיה בתחום.

 

יועץ בטיחות באש – לעבוד בראש שקט

כל בעל עסק מכיר את הנוהל- המכתב מתחנת כיבוי האש הקרובה, שמבקש לתקן ליקויים ולהיערך לבדיקת בטיחות באש. נכון, זה יכול להיות מעיק ולא נעים, אבל בעיקר מציל חיים. במקרה כזה, יועץ בטיחות באש יהווה את העין המקצועית שתבטיח שקט נפשי בנושא.

 

היועץ סורק את המבנה, מכיר את צורת העבודה בתוכו ולפיה מתחיל לבנות את תוכנית העבודה. מעבר לאישור הרשמי, היועץ מוודא שכל יושבי הבניין באמת בטוחים, שהבניין חסין ושבמקרה אסון ניתן יהיה להימלט במהירות מהלהבות. לאחר בנית התיק היועץ יכול להעביר הדרכה לעובדים וללמד אותם איך לפעול במקרה חירום. כך ניתן לצמצם עוד יותר את הסיכון לפגיעות בנפש.

 

בין אם בגלל דרישות החוק ובין עם כדי לשמור על בית העסק שלכם בטוח ועובד, יועץ בטיחות באש הוא איש מקצוע חשוב שכל בית עסק צריך להכיר ולהשתמש בשירותיו.

 

בטיחות היא לא משחק ילדים

אש היא כוח טבע הרסני, שיכול לכלות בשניות מרחבים עצומים ולגרום לנזקים. התפרצות של שריפה בבית העסק עלולה להשבית את העבודה במקרה הטוב ולפגוע בנפשות במקרים קיצוניים יותר. לכן, חשוב להיערך מבעוד מועד ולתכן את מרחב העבודה הבטוח ביותר. יצירת מעברי חירום, התקנת שלטי בטיחות ואמצעים לכיבוי שריפות הם רק חלק מההצעות שיועץ בטיחות באש יכול להביא לידיעתכם.

 

חברת עואד הנדסה מספקת שירותי יעוץ וליווי מול רשויות המדינה, לצד מתן הדרכות לעובדים ועסקים, באופן מקצועי ואחראי.

חזרה למעלה

השאירו פרטים

קידום בגוגל קידום בגוגל