יועץ נגישות בצפון

אזור הצפון רווי משרדים ממשלתיים, בנייני מגורים ובניינים שבהם מתקיימת פעילות משרדית שוטפת של החברות הרבות, והיד עוד נטויה. בעקבות פיתוח מתמיד של האזור הצפוני של הארץ, עולה הביקוש עבור יועץ נגישות בצפון – ככל שעולה רמת החיים וככל שיש צורך רב יותר בתכנון ובבניית בניינים, כך קיימת דרישה לאפשר גם גישה נוחה יותר גם לבעלי המוגבלויות.

באילו תכנוני בנייה נזדקק לעזרתו של יועץ נגישות בצפון

יועץ נגישות בצפוןהדרישה לבניין נגיש ונוח עבור כולם חלה על מרבית המבנים. בניגוד למבנים ישנים בעלי חדרי מדרגות צרים וללא מעליות שהיו נהוגים בעבר, היום קיימת נטייה לבנות חדרי מדרגות גדולים ומרווחים בתוספת מעלית המקלה על חופש התנועה. אלה כמה דוגמאות למבנים שבהם נחוצה עזרתו של יועץ נגישות בצפון:

 • בית חולים – מדובר במקום המרכז בתוכו חולים בדרגות שונות – חלקם יכולים להתנייד באופן עצמאי, אך אחרים זקוקים לכיסא גלגלים ולעתים אף למיטה ניידת שבה יש צורך להסיע אותם לניתוח או לבדיקת רופא. מבנה בית החולים צריך להיות מתוכנן כך שהוא יתאים להעברת החולים, בין אם מדובר בבניית מעליות גדולות ובין אם מדובר בתכנון חדרים בעלי פתח רחב.
 • בנייני משרדים – אנשים בעלי מוגבלויות פיזיות מועסקים בעבודות משרדיות שונות, וחלקם אף בעלי מקצוע כמו עורכי דין או רופאים עצמאיים. כשבונים בניין משרדים יש צורך לדאוג לגישה חופשית לכולם.
 • משרדים ממשלתיים – משרדים כמו ביטוח לאומי, מס הכנסה או משרד הפנים צריכים להיות נגישים לכל אחד – מבוטחים בכיסאות גלגלים או משפחות המגיעות עם עגלות ילדים, ולכן על יועץ הנגישות לדאוג לבנייתם של חדרים מרווחים, מעליות ופינות המתנה נגישות.

עואד הנדסה נגישים לכולם

עואד הנדסה היא חברה העוסקת במשך כ-35 שנה בתכנון ובבניין, והיא מעסיקה יועץ נגישות בצפון הפועל במטרה לאפשר גישה נוחה לכלל האוכלוסייה. הבעלים של החברה, מחמוד עואד, הוא בעל ניסיון רב בתכנון ובנייה ויש לו 3 תארים בתחום. גם הצוות המקצועי של החברה מורכב ממהנדסים ואדריכלים מקצועיים. אצל עואד הנדסה ניתן לקבל מגוון רחב של שירותים, כולל התייעצות עם ממונה בטיחות, תכנון קונסטרוקציה תכנון אדריכלי וכדומה. תוכלו להתפעל מהידע המקצועי הרב שיש לצוות ומהיחס האדיב כלפי הלקוח.

 

אזור הצפון, אין ספק, זקוק לשמירה על נגישות המבנים והגישה אליהן, מחוץ ובתוך הבניין. בהתאם, יועץ או מורשה נגישות בצפון יסייע רבות בהכוונה ובהדרכה של בעלי עסקים בעת בניית מבנה או פרויקט. מה כולל תחום עיסוקו והכשרתו של יועץ נגישות העובד בצפון? בואו נברר זאת כעת.

 

דגשים חשובים בעבודתו של יועץ נגישות בצפון

 

בשנים האחרונות, לצד התפתחותם של מקצועות חדשים, נוצרו סטריאוטיפים שגויים לגבי תוכן המקצועות הללו. כדי למנוע זאת לגבי תפקידו של יועץ הנגישות, חשוב לציין מספר פרטים קריטיים הסובבים סביב תחום אחריותו.

יועץ נגישות בצפון

 1. הכשרה – בדומה למקצועות חופשיים אחרים, כדוגמא, מרפאים בעיסוק, עובדים סוציאליים ומהנדסים, כך גם יועץ הנגישות, המקבל הכשרה מקצועית בתחומו. כלומר, בין אם הרקע שלכם הוא מתחום הרווחה והבריאות או שמא הנדסאי, וברצונכם להקל על נגישות המבנים הציבוריים בישראל עבור בעלי מוגבלויות – אתם בהחלט מוזמנים להשתלב בתחום חשוב זה.
 2. סוגי יועצי הנגישות – לצד ההכשרה המקצועית, חשוב לציין כי ישנם תת תחומים תחת כותרת מקצוע זה: יועץ נגישות שירות ויועץ נגישות מתו"ס. תחומים אלו מתייחסים, בין השאר, לנגישותם של בעלי מוגבלויות פיזיות באמצעות מעליות, שירותים וחנייה נגישה סביב המבנה. בנוסף, ישנם מוגבלויות שקופות, וחשוב להנגיש את המבנה גם עבורן. כיצד? בין אם באמצעות שילוט, שירות קבלה פרונטלי או אחר – כלים אלו יקלו באופן משמעותי על המתקשים.
 3. הדרכות – אכן, תכנון הנגשתם של מבנים הוא היבט חשוב. במקביל, חשוב גם לשוחח על כך עם עובדי החברה ואף להדריך אותם לגבי מהות הכללים המסייעים לנגישות המבנים, לצד דיון בשאלה: מהי נגישות נאותה?

 

נגישות המבנים בצפון – לא שאלה של מה בכך

לצד ההתפתחות בבנייה במרכז ודרום הארץ, הצפון נהנה מפירות אלו גם כן. בהתאם, הקמת עסק ובניית מבנה שיאכלס אותו הם לא עניין של מה בכך. אתם מוזמנים ליצור קשר עם עואד הנדסה – כדי לקבל שירותי יעוץ נגישות באזור צפון הארץ.

 

כיום החוק מחייב עמידה פרמטרים של נגישות לאוכלוסיות שונות, יועץ נגישות בצפון יכול לתת מענה לתנאים אלו ולהביא לידי ביטוי את דרישות החוק בכל מבנה. לפי ההחלטה, כל מבנה ציבורי או פרטי, חייב להיות נגיש לטובת ציבור בעלי המוגבלויות, וההתאמות חייבות לבוא לידי ביטוי כבר בשלב התכנון הראשוני. מעבר לחשיפה לתביעה, הנגישות מאפשרת לקהל לקוחות שמהווה 20% מהציבור הישראלי להגיע בקלות למבנה. עמידה בתנאי הנגישות מאפשרת לקבל אישורי בניה ורישוי עסקים ללא כל התנגדות מהמדינה. חברת עואד הנדסה מלווה עסקים בעזרתו של יועץ נגישות מקצועי בצפון.

 

מה השירותים שניתן לקבל מידי יועץ נגישות בצפון?

הייעוץ בתחום הנגישות הוא חוות דעת מקצועית שמשתנה לפי המבנה. לכל ביניין יש את הייעוד שלו, ולכן היועץ משכלל את הנתונים ומתאים את הנגשת המבנה לקהל היעד. בייעוץ נגישות לרוב עוסקים במקרים כמו:

 

 • הקמת מבנה חדש- תכנון נכון של המרחב והתייחסות לצרכי אוכלוסיות שונות.
 • שיפוץ מבנים קיימים שלא היו נגישים בעבר.
 • בדיקה של עסקים קיימים לצורך מתן רישיון עסק עדכני- התאמה של דרכי ההגעה לעסק לתקינה מודרנית.
 • פיתוח תשתיות לפי החוקים החדשים- יצירת מרחב ציבורי שמשלב גם בעלי מוגבלויות.
 • תכנון של מבני ציבור נגישים- משרדי ממשלה, אתרי תיירות, שירותי חירום ועוד.

 

כלל, האידיאל הוא לבנות מרחב ציבורי שלם שמתחשב בבעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים, ואינו מדיר אותם. מאפשר תנועה אוטונומית ככל הניתן ומכבד את הקשיים הפיזיים של אוכלוסייה זו. הדבר דורש תכנון וראיה מרחבית שיועצי נגישות מתמחים בהם.

 

הנגשה היא לא מילה גסה

בונים עסק חדש, או משפצים משרד ישן ורוצים לתת שירות מתאים לכלל האוכלוסייה. הנגשה היא חלק מהותי מהתכנון שלכם. חברת עואד הנדסה מעניקה את שירותיו של יועץ נגישות בצפון, שנותן מענה ללקוחות בכל האזור. היועץ מלווה את הלקוח, מזהה את הצרכים ואת האוכלוסיות המדוברות ומתאים להם את פתרונות ההנדסה המתקדמים והמשודרגים ביותר. תוכנית העבודה מתחשבת בעלויות ובסוג המבנה, והיא תשדרג את השירותים שלכם לבעלי המוגבלויות. לפרטים נוספים ולבנית תוכנית העבודה שלכם, צרו קשר עם חברת עואד הנדסה.

חזרה למעלה

השאירו פרטים

קידום בגוגל קידום בגוגל